Ze wszystkich ludów środkowoamerykańskich, Majowie są narodem najbardziej tajemniczym. Na przestrzeni piętnastu wieków rozwijali swoją kulturę w niedostępnych i nie zamieszkanych rejonach. Możliwość odtworzenia w pełni historii Majów spłonęła razem z manuskryptami. U Majów, na każdym kroku spotyka się fascynację czasem i astronomią. Głównie zajmowali się tym kapłani. Czas, był ważnym elementem w kosmologii Majów. Wierzyli oni, że czas nie ma początku, ani końca. Jego okresy uważano za bóstwa i stawiano im posągi. Każdy z miesięcy, był pod władzą innego bóstwa oraz przypisywanego mu minerału.

Majowie, twórcy niezwykłej cywilizacji pałaców i piramid, byli też doskonałymi matematykami. Kapłani potrafili obliczać czas na przestrzeni milionów lat i stworzyli kalendarz dokładniejszy od gregoriańskiego. Byli zafascynowani astronomią i astrologią, ich horoskop nazywany jest powszechnie kręgiem osiemnastu klejnotów.

Oto Zodiak Majów zwany Kręgiem Osiemnastu Kamieni lub klejnotów. Jest on różnie nazywany, a dotyczy astrologicznych rozważań nad urodzonymi według kalendarza Majów. Majowie obliczali czas według kalendarza księżycowego. Dzielili rok na osiemnaście miesięcy. Każdy miesiąc obejmował 20 dni, które zdaniem Majów, były pod władaniem innego bóstwa oraz przypisanego mu minerału.

Turkus 1 – 21.02

Kamień zapewniający magiczną ochronę przed grzechem pożądania i złym spojrzeniem. W tych kamieniach rzeźbiono skarabeusze i ozdoby do końskiej uprzęży. Ludziom urodzonym w znaku Turkusa, patronuje planeta Uran, powodując, że są niezależni, inteligentni i nieco ekscentryczni. A planeta Neptun przydaje im wrażliwości, czyni ich sprawiedliwymi, uczciwymi i bezinteresownymi. Są bardzo przyjacielscy , nigdy nie odmówią pomocy. Ich problemem jest delikatne zdrowie, dlatego powinni unikać używania mocnych używek.

Onyks 22.02 – 13.03

Chroni od niesławy i upokorzenia, ma magiczną moc dawania siły i woli do walki, zwłaszcza, źe ludzie urodzeni w znaku Onyksu, są bardzo wrażliwi, intuicyjni i delikatni. Dlatego kamień ten jest im potrzebny do dodania odwagi i woli do działania. Planeta Onyksu jest Mars, bóg wojny, ekspresyjny, dynamiczny oraz waleczny. Ludzie urodzeni w tych dniach są poddani wpływom Neptuna, który czyni je osobami o niezwykłej osobowości, posiadającymi artystyczne dusze. Mogą być tez podatni na wpływ różnego rodzaju nałogów. Tym bardziej wskazane jest noszenie naszyjnika z onyksów, jako talizmanu.

Diament 14.03 – 2.04

To kamień Saturna, który jest planetą ograniczeń i restrykcji. Być może dlatego diament jest talizmanem, strzegącym trwałości małżeństwa, często jest ozdobą pierścionków zaręczynowych. ,,Duszą diamentu jest światło” napisał, Joseph Joubert, a przecież miłość, to światło, które nosimy w sobie, zatem diament symbolizuje też miłość. Osoby znaku Diamentu, są silne, energiczne, mają ogromną wolę do kreowania swojej ścieżki życiowej, są pracowici i odpowiedzialni. Przy czym to ludzie wierni w miłości, jeśli zawierają związki partnerskie lub małżeńskie, to na całe życie. Ich życie uczuciowe jest dobre i harmonijne, ponieważ są zdolni do zawierania kompromisów.

Rubin 3 – 22.04

Rubin to kamień zapewniający miłość i życiową energię, patronuje mu planeta Słońce, dając moc, męskość, energię, a Jowisz obdarza ten kamień obfitością i płodnością. Ludzie znaku Rubinu, są aktywni, ekspresyjni, ale też bardzo praktyczni i pracowici. Potrafią z uporem dążyć do raz obranego celu i nie straszna im żadna przeszkoda. Osoby urodzone w tych dniach zajmują często wysokie i eksponowane stanowiska, które osiągają ciężką i żmudną pracą, co niestety robią często kosztem swojego zdrowia. Dlatego muszą uważać w szczególności na swoje serce i naczynia wieńcowe, które pod wpływem stresów i używek, maja tendencje do zarastania cholesterolem. Wskazany im jest ruch i spacery na świeżym powietrzu.

Szafir 23.04 – 12.05

Planetą Szafiru jest Merkury, przydający błyskotliwości, intelektu i elastyczności myślenia, dlatego też kamień ten jest symbolem mądrości. Noszenie szafiru, powoduje, że staje się on talizmanem, przynoszącym dobroczynny wpływ Kosmosu. Szafir gwiaździsty, zapewnia swoim właścicielom moc pokonywania wrogów. Ludzie urodzeni w dniach Szafiru, są wyjątkowo spokojni, skoncentrowani i kierują się życiową mądrością, nie ulegają emocjom, są bardzo dyplomatyczni i ugodowi. Nigdy nie podejmują decyzji życiowych pod wpływem chwili, zawsze kierują się rozsądkiem i lubią każdą sprawę przemyśleć w spokoju. Kochają piękne rzeczy i maja artystyczny smak.

Agat 13.05 – 1.06

Planetą Agatu jest Słońce, które przydaje mu energii, mocy i siły życiowej. Kamień ten ma tyle magicznych właściwości, ile jest jego odmian, a jest ich wiele. Ale najważniejsze, że ma właściwości lecznicze, chroni przed chorobami, pozwala odnaleźć spokój i równowagę ducha. Osoby znaku Agatu, są spokojne, wytrwa

Chalcedon 2 – 21.06

Planetą Chalcedonu jest Mars, który zasila go energią i siłą, to kamień wojowników, ludzi odważnych i dzielnych, charakteryzujących się szybkością działania. Osoby urodzone w tych dniach są wytrwałe, walczą z przeciwnościami losu, nie załamując się tak szybko, jak inne znaki. Często walczą też, dla samej idei walki. Merkury wyposaża je w błyskotliwość umysłu i giętkość słowa, czyni ich też skorymi do różnych zmian w życiu. To osoby, których wszędzie pełno, to dobrzy mówcy, akwizytorzy, politycy, adwokaci i handlowcy. W miłości, bardzo kochliwi, namiętni, ale i niezbyt stali w uczuciach i na tym polu działania, również są skorzy do zmian.

Selenit 22.06 – 10.07

To kamień bogini Seleny, jasnej i anielskiej opiekunki Księżyca. Dlatego selenit rozbudza intuicję, pozwala wejść do krainy snów, aby z nich odczytać swoją przyszłość. Przy czym to kamień szczerości uczuć i dobroci serca. Osoby znaku Selenitu są wrażliwe, czułe, opiekuńcze, mają w sobie dużo ciepła i dobroci. Kobiety są świetnymi partnerkami życiowymi, a mężczyźni, zaradnymi i opiekuńczymi mężami i ojcami. Dla osób urodzonych w miesiącu Selenitu najważniejszy jest dom i szczęście rodzinne. Wada ich być może jest nadmierna drażliwość i nadwrażliwość na punkcie własnej osoby.

Szmaragd 11 – 30.07

Planeta Szmaragdu jest Wenus, planeta miłości i urodzaju. Starożytna egipska bogini Izyda, która też była boginią miłości, pełniła swa pieczę nad tym kamieniem. Maja one magiczna moc przyciągania płci przeciwnej, dlatego teź Kleopatra, która była ich wielbicielką, miała w sobie tę magię i czar kobiecy, któremu nie oparł się Marek Antoniusz. Ludzie znaku Szmaragdu, są bardzo zmysłowi i atrakcyjni dla swoich partnerów życiowych. Dlatego w sprawach sercowych maja wielkie powodzenie. Kochają bardzo swój dom i rodzinę. Są szczerzy i bezinteresowni, chętnie pomagają innym, to urodzeni altruiści, często angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Topaz 31.07 – 19.08

Planetą Topazu jest Merkury, planeta błyskotliwości umysłu, intelektu ni wszelkich zmian. To talizman dobry dla tych, którzy chcą działać intelektem i mieć większą siłę woli. Osoby miesiąca Topaz, są pewne siebie, mają silną wolę, dlatego udaje im się zawsze doprowadzić swoje działania do celu. Ponadto są dyplomatyczni, delikatni, potrafią zaskarbić sobie sympatie otoczenia. Urodzeni optymiści, którzy wierząc w realizacje swoich planów, magicznie działają celem ich spełnienia. Życie nie doświadcza ich zbyt ciężko, ale zawdzięczają to tylko bystrości swojego umysłu i elastyczności działania. Ludzie urodzeni w dniach Topazu są również bardzo przystojni, charakteryzują się dość pełnymi i zmysłowymi kształtami ciała.

Jadeit 20.08. – 9.09

Również Merkury jest planetą Jadeitu, przydając mu intelektu i błyskotliwości w działaniu. Majowie uważali go za najsilniej działający talizman, który zapewnia szczęście, dobrobyt i dobre pożycie małżeńskie. Bardzo też ten kamień ceniony był w Chinach i Azji. Majowie wkładali jadeitowe koraliki w usta zmarłych, aby w tym drugim, nieznanym im świecie dawał namiastkę serca. Ludzie urodzeni w dniach Jadeitu, to osoby szczęśliwe, mające wielkie powodzenie we wszelkich sprawach życiowych. Przy czym ich zaradność i praktyczność, pozwala obronną ręką wyjść z przeróżnych życiowych opresji.

Karneol 10 – 30.08

Merkury i Wenus są planetami tego kamienia, gdzie z jednej strony inteligencja, a z drugiej zmysłowość i uwodzicielstwo bogini Wenus. Kamień ten symbolizuje płodność, miłość, ciepło i namiętność. Dobry to talizman dla zapewnienia bezpieczeństwa i dobra dla całej rodziny. Ludzie znaku Karneolu są romantyczni, łatwo i szybko ulegają porywom serca, to wspaniali i czuli kochankowie, biegle znający kunszt miłosnego rzemiosła. Pomimo, że są bardzo komunikatywni, to nie przepadają za nadmierna poufałością, dlatego mogą sprawiać wrażenie trochę zarozumiałych, ale to nieprawda. Są błyskotliwi, inteligentni, chętnie preferują wolne zawody, dlatego wielu wśród nich, pisarzy, dziennikarzy i artystów.

Lazuryt 1 – 20.10

Planetą tego pięknego kamienia jest Wenus, bogini miłości. Używany jako talizman do przywołania i utrwalenia miłości, ale też przynosi ulgę w cierpieniu ciała i rozwesela strapiona duszę. Osoby tego znaku są ruchliwe, żywe, komunikatywne, szybko zawierają znajomości i potrafią sobie zapewnić sympatię otoczenia. Są bardzo inteligentni i błyskotliwi, charakteryzują się wrodzoną elegancją ubioru, ich domy, nawet jeśli skromnie, są zawsze gustownie i ze smakiem urządzone. Są dobrymi dyplomatami, ale też często zmienni i kapryśni w miłości, sami często nie wiedząc, czego tak naprawdę chcą od siebie i od partnera. Los zwykle im sprzyja i spędzają źycie w komforcie i luksusie, który zapewnia i partner lub częstokroć wypracowują go sobie sami.

Opal 21.10 – 9.11

Planetą Opalu jest Księżyc, który wspomaga rozwój intuicji i możliwości wglądu za kurtynę przyszłości. Ludziom urodzonym w miesiącu Opalu, patronuje planeta Pluton, powodując, że potrafią oni regenerować siły i bardzo długo utrzymują swoją młodość, dysponując siłami witalnymi organizmu. Opal jest dobrym talizmanem, pozwalającym zachować młodość i utrzymać wewnętrzną równowagę, czyli spokój ducha. Osoby urodzone w tych dniach są ambitne, dążą z uporem do celu, często zajmują wysokie stanowiska w sferach rządowych i w biznesie. Pragną władzy i niezależności oraz sławy. W miłości są bardzo atrakcyjnymi i namiętnymi kochankami. Niestety siła Plutona sprawia, źe nie mogąc uporać się z dylematami wewnętrznymi są podatni na różnego rodzaju zapalenia i infekcje organizmu, nie wyłączając przy tym zapadanie na nieuleczalne choroby.

Akwamaryn 10 – 30.11

Planeta jego jest Pluton, planeta transformacji i regeneracji organizmu. Dlatego Akwamaryn jest dobrym talizmanem, do usuwania szkodliwych wpływów różnego rodzaju używek, jak alkohol, narkotyki, nikotyna, kawa...Dobry też dla umysłu, pozwalający na ukojenie i uspokojenie rozbieganych myśli. Ludzie znaku Akwamaryna są lojalni, wierni niesłychanie i fantastycznie odporni na trudy życia. Potrafią bardzo szybko regenerować nadwątlone siły organizmu i szybko przychodzą do zdrowia, jeśli uwierzą, że warto żyć i działać dalej. Są bardzo intuicyjni i nie znoszą fałszu i obłudy, w lot wykrywając go u innych. Lubią działać otwarcie, nie stosują żadnych podstępnych sztuczek, ani zawoalowanych sytuacji.

Koral 1 – 20.12

Planetą przyświecającą temu kamieniowi jest wojowniczy i dzielny Mars, bóg wojny. Służyły już od dawnych czasów , jako talizmany do ochrony przed ,,złym okiem”, przed rzuceniem uroku i przed chorobami. Noszenie ich zapewnia też rześkość i energię całemu organizmowi. Ludziom w znaku Koralu patronuje Jowisz, planeta dalekich podróży i wyższego wykształcenia. Osoby te uwielbiają dalekie i bliskie podróże, szerokie przestrzenie i... wciąż nowe obiekty swoich uczuć. Są wiecznymi i trochę niepoprawnymi optymistami, ale dzięki temu wielka w nich radość i pogoda życia. Dobrzy z nich kochankowie, ale....na krótko.

Ametyst 21.12 – 9.01

Planetą tego kamienia jest Jowisz, planeta szczodrobliwości i dalekich podróży, w tym również duchowych. Jako talizman, pomaga podejmować słuszne decyzje, uspokaja umysł i roznieca ogień wyobraźni. Dawniej noszono ametyst, jako ochronę przed pijaństwem i manifestowaniem się niskich uczuć. Ludzie urodzeni w znaku Ametystu charakteryzują się szlachetnością i dobrocią charakteru. Zawsze kierują się dobrymi intencjami, są wiernymi partnerami życiowymi i dobrymi przyjaciółmi. Z pozoru oschli i niezależni, maja szczerozłote i wrażliwe serca, bardzo pragną czystej i bezkompromisowej miłości. Niestety, zdrady nie wybaczają i trudno na powrót odzyskać ich zaufanie.

Malachit 10 – 31.01

Planeta Wenus, bogini miłości, jest patronka Malachitu. Dobry talizman dla tych, którzy pragną miłości oraz życia pełnego pogody i optymizmu. Osoby urodzone w znaku Malachitu są niebywale odporni na ciosy życia i bardzo odważni. Przy czym pracowici i odpowiedzialni, szczególnie dobrze sprawdzają się na średniego rodzaju stanowiskach urzędniczych i kadrze zarządzającej, dobrzy z nich rzemieślnicy i osoby prowadzące samodzielną działalność gospodarczą. Pod pozornie chłodna powłoką kryją wielkie pokłady wrażliwości i delikatności. Potrafią kochać namiętnie i czule i to raz na całe życie. Sprawiedliwi i uczciwi, nigdy nie wybaczają zdrady, cierpiąc potem w cichości i opuszczeniu.