Ten tajemniczy satelita Ziemi był czczony już przez ludy pierwotne, ktore kierowały się jego fazami przy odprawianiu przeróżnych rytuałów. Jest on patronem rzeczy zmiennych, które rozwijają się, rosną i nastepnie zamierają.

 

Naukowcy twierdzą, że powstał około 4 miliardów lat temu, zaś w trakcie roku okrąża Ziemię 

13 razy. Czyli ma 13 lunacji. Każda z tych lunacji trwa w przybliżeniu 29 dni i jest podzielona na cztery etapy zwane fazami lub kwadrami Księżyca. I tak wyróżniamy: Nów (kiedy powierzchnia Księżyca nie odbija promieni Słońca i jest on niewidoczny) który rozpoczyna cały cykl, dalej Księżyc przechodzi przez Kwadrę I, dochodzi do Pełni (wtedy jest oświetlony w całości), a potem następuje III Kwadra i cykl się kończy. Potem zaczyna od początku swoją wędrówkę...

 

Natomiast powodzenie działań magicznych zależy w bardzo dużej mierze od wyboru odpowiedniej pory. Prawdziwa „czarownica” wie, że nie wystarczy zebrać wszystkie składniki niezbędne do przeprowadzenia określonego rytuału i wypowiedzieć określone zaklęcie. Należy również zwrócić uwagę na dzień tygodnia, godzinę, tranzyty planet przez poszczególne znaki zodiaku i oczywiście fazę w jakiej znajduje się Księżyc.

 

Nów – to czas nowych początków, to czas, kiedy księżyc jest niewidoczny. W tym okresie przeprowadza się rytuały związane z wszelkimi planami, rozpoczynaniem nowych przedsięwzięć, oczyszczaniem organizmu, pozbywaniem się szkodliwych nałogów, poprawą jakości życia.

 

Księżyc przybywający – to okres gromadzenia energii, regeneracji, odbudowy i rozwoju. Jest to znakomity moment do przeprowadzania rytuałów miłosnych, mających na celu poprawę finansów, rytuałów ochronnych i zdrowotnych, rytuałów mających na celu osiągnięcie sukcesu, oraz rytuałów związanych z poczęciem.

 

Pełnia - to okres kiedy energia Księżyca jest silniejsza niż podczas nowiu i teraz można przeprowadzać wszystkie rodzaje rytuałów. Jest to okres największej obfitości. Ale należy uważać, aby nie przegapić momentu, kiedy Księżyca zaczyna ubywać, bo rytuał przyniesie odwrotny efekt!

 

Księżyc ubywający – to faza oddawania i ubywania energii. Podczas niej przeprowadza się rytuały związane z pozbyciem się czegoś (choroby, negatywnych wpływów, niekorzystnych znajomości i związków, oczyszczania domu i osób z negatywnej energii).

 

Nigdy nie powinno się przeprowadzać rytuałów podczas zaćmień Księżyca i Słońca!

 

Wróżka Carmen